BROWNING CHAMPIONS CUP POLAND 2013 - relacja

puchary

W niedzielę 18 sierpnia  2013 roku na kan. Śledziowym odbyły się prestiżowe zawody wędkarskie „Browning Champions Cup Poland 2013” zorganizowane przez Klub Browning Team Gdynia oraz Zebco Europe Oddział w Polsce.

W zawodach uczestniczyło 33 wędkarzy z Kół i Klubów woj. pomorskiego. Pomimo wiatru, który trochę utrudniał zawodnikom łowienie uzyskane wyniki należy uznać za bardzo dobre. Zwycięzca zawodów Mateusz Wołoszyk złowił ponad 9 kg ryb, a średnia na zawodnika wyniosła 3,45 kg. Ogółem złowiono ponad 114 kg ryb, które oczywiście po zważeniu wróciły do wody. Największą rybę zawodów leszcza o wadze 1240g i długości 42 cm udało się złowić Jackowi Szymańskiemu z Nowego Dworu Gdańskiego.

Pierwsza dziesiątka zawodników otrzymała nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego z oferty Browninga, w tym za pierwsze miejsce zwycięzca otrzymał siedzisko wyczynowe serii Xitan wraz z parasolem i zestawem wiader. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali upominki przygotowane przez Zebco Europe. Łączna wartość nagród wyniosła ponad 7,5 tyś zł.

Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się w załącznikach poniżej, a zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii.

Organizatorzy składają również serdeczne podziękowania firmie GT Sport z Sopotu i pani Wiolecie za przygotowania smacznego poczęstunku.

Kolejna edycja zawodów odbędzie się w przyszłym roku na jednym z łowisk w woj. wielkopolskim, do udziału, w której już teraz zapraszamy wszystkich wędkarzy.